Про підприємство

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Згідно з розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 19 листопада 1966 року No 1426-Р Міністерством Чорної металургії УРСР видано наказ No 561 від 16 грудня 1966 року: … організувати в м. Кривому Розі спеціальний госпрозорий трест «Кривбасвибухпром» з підпорядкуванням

16 грудня 1966 року – день заснування тресту «Кривбасвибухпром», початок шляху становлення, формування та розвитку. Правлячим тресту «Кривбасвибухпром» було призначено Івана Степановича Малого.

1969 року обсяги підривання склали 70,2 млн. метрів кубічних гірничої маси. На той час це був безперечний успіх молодого підприємства.

Станом на 1973 рік на підприємстві функціонували три вибухові цехи та автотранспортний цех. Загальна чисельність три вибухові цехи та автотранспортний цех. Загальна чисельність трудящих становила 1200 чоловік. Обсяг підривання становив трудящих становила 1200 осіб. Об'єм підривання становив близько 106 млн м близько 106 млн м3.

У січні 2000-го року державне промислово-виробниче підприємство «Кривбасвибухпром» перетворено на дочірнє підприємство, а з серпня 2001-го року на відкрите акціонерне товариство. Засновником ВАТ «ППП Кривбасвибухпром» виступила державна акціонерна компанія «Укррудпром» на чолі з генеральним директором Колосовим Валерієм Олександровичем.

За роки роботи фахівцями «Кривбасвибухпрому» розроблено та впроваджено багато заходів щодо вдосконалення, підвищення ефективності та безпеки вибухових робіт:

комплекс методів управління дією вибуху задля досягнення високої інтенсивності дроблення гірничої маси та регулювання параметрів її розвалу;
заходи, що сприяють підвищенню надійності та безпеки підривання;
визначено технології, що забезпечують зменшення витрат на вибухове відбівання гірських порід;
комплекс методів та технологій з використання енергії вибуху для проведення спеціальних видів вибухових робіт.
Також було впроваджено: багаторядне короткосповільнене підривання свердловин; хвильові, діагональні та комбіновані схеми підривання; підривання при неподобаному укосі уступу - у затиснутому середовищі; нові конструкції свердловинних зарядів. Одним з методів реалізації управління дією вибуху є застосування різних схем підривання з метою забезпечення тривалості докладання енергії вибуху до середовища, що руйнується.